Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pięciu zatrzymanych za rozbój

Data publikacji 08.04.2011

Policjanci z myśliborskiej komendy zatrzymali pięciu sprawców rozboju. Napastnicy upozorowali awarię swojego samochodu i zwabili pokrzywdzonego pod pretekstem udzielenia pomocy. Dzisiaj sprawcy usłyszą zarzuty, za które grozi im do 12 lat więzienia.

Późnym popołudniem dyżurny komisariatu w Dębnie został powiadomiony telefonicznie o napaści na 43-latka w miejscowości Barnówko. W rozmowie z pokrzywdzonym policjanci ustalili, że jechał z synem do Dębna. Po drodze zobaczył stojący na poboczu seat toledo, a na drodze mężczyzn dających sygnał do zatrzymania. Gdy 43-latek zatrzymał pojazd, jeden z mężczyzn poprosił o pomoc z powodu awarii samochodu.

Kiedy mężczyzna zaparkował pojazd zaatakowali go trzej mężczyźni, którzy wysiedli z seata. 43-latek oraz jego 16-letni syn zostali pobici i okradzeni – sprawcy zabrali im dwa telefony komórkowe, pieniądze, biżuterię oraz kluczyki do samochodu. Po tym kiedy napastnicy odjechali z miejsca pokrzywdzony poprosił o pomoc i zawiadomienie policji przejeżdżających tamtędy kierowców.

Samochód sprawców został zauważony przez funkcjonariuszy przy wjeździe do Myśliborza. Kierowca widząc policyjny radiowóz, skręcił do lasu. Po krótkim pościgu pięciu mężczyzn zostało zatrzymanych. Policjanci znaleźli przy nich część skradzionych przedmiotów. Jak się okazało, wśród zatrzymanych był 42-latek poszukiwany za niepowrót z przepustki do zakładu karnego.

Prawdopodobnie dzisiaj napastnicy usłyszą zarzuty rozboju. Podejrzewani znany są myśliborskiej policji i w przeszłości byli już karani za podobne przestępstwa. Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Powrót na górę strony