Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla pseudokibiców

Data publikacji 08.04.2011

Po niedzielnym zajściu z pseudokibicami w Świdniku, na wniosek policjantów i prokuratury, sąd zastosował tymczasowe areszty wobec trzech zatrzymanych. Mężczyźni – sympatycy Motoru Lublin w wieku 21, 23 i 24 lat - podejrzani są o udział w czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Policjanci cały czas analizują zapis z kamer monitoringu i planowane są kolejne zatrzymania.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na dworcu kolejowym w Świdniku. Przed wyjazdem do Chełma kibiców miejscowego klubu na mecz "Avii” Świdnik i „Chełmianki” Chełm sympatycy świdnickiej drużyny skonfrontowali się z jadącymi pociągiem do Chełma kibicami Motoru. Wówczas doszło do niecenzuralnej wymiany zdań, podczas której agresywni kibice „Avii” wykrzykiwali w kierunku sympatyków „Motoru” Lublin i policjantów wulgaryzmy.

Policjanci odgrodzili wówczas kordonem kibiców „Avii” od pociągu, by zapobiec dalszej konfrontacji. W stronę mundurowych poleciały wtedy kamienie i butelki. Z kolei kibice „Motoru” kopali policjantów i rzucali petardami w ich kierunku.

W sumie policjanci zatrzymali 22 pseudokibiców z obu drużyn, w tym trzech nieletnich. Wszyscy usłyszeli zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. Wczoraj na wniosek policjantów i prokuratury – sąd zastosował wobec trzech pseudokibiców (21, 23 i 24 latata) lubelskiej drużyny Motoru, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Taki sam los spotkał dzień wcześniej jednego z kibiców świdnickiej drużyny.

Całe zajście zostało nagrane przez policyjnych techników. Analizowany jest zapis z kamer i planowane są kolejne zatrzymania. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Lublinie / mw)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony