Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

IX Mistrzostwa Polski Policjantów - Maraton Dębno 2011

Data publikacji 11.04.2011

W niedzielę 10 kwietnia 2011 r. już po raz dziewiąty policjanci wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski, uczestniczyli w maratonie w Dębnie. W trakcie 38 edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęło około 1000 zawodników, w tym 63 policjantek i policjantów z całego kraju.

Organizatorem IX Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i I Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji. Jak zwykle trasa maratonu wiodła przez piękne tereny gminy Dębno. Zawodnicy walczyli biegnąc trzy pętle na trasie Dębno – Dargomyśl – Cychry – Dębno. Tego dnia maratończykom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, co sprzyjało zawodnikom w rywalizacji i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmagania sportowców.

Od samego początku walka o miano najlepszego w kraju maratończyka w Policji była niezwykle zacięta. Na mecie policyjnych mistrzostw jako pierwszy pojawił się Adam Thiel z Komisariatu Policji w Lęborku. Drugie miejsce wywalczył Maciej Wojciechowski – na co dzień wykładowca w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Miejsce trzecie zdobył Tomasz Matusiak ze Szkoły Policji w Słupsku.

Drużynowo kwalifikacja przedstawia się następująco: I miejsce dla KWP Katowice, II miejsce – KWP Elbląg, III miejsce – KWP Gdańsk.

W policyjnych mistrzostwach wzięły udział cztery panie. W klasyfikacji kobiet pierwsza była Aleksandra Saraceń z KSP Warszawa, druga Beata Niewiadomska z KMP Elbląg a na miejscu trzecim uplasowała się Lewandowska Dominika z KMP w Opolu.

Ze startujących w maratonie reprezentantów województwa zachodniopomorskiego najlepszym był, tak jak w poprzednim roku, Robert Sobczyk z KPP w Kołobrzegu. Drugi był Marcin Szymczak - policjant z komisariatu w Szczecin Dąbie, a trzeci Piotr Kwaśny z KMP w Szczecinie.

Na mecie zwycięzcy nagradzani byli medalami przez Komendanta Powiatowego Policji w Myśliborzu mł. insp. Bogusławę Bonter–Mazek.Oprócz medali policjanci otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W trakcie zawodów trwały imprezy towarzyszące, w trakcie których policjanci  przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców Dębna - szczególnie tych najmłodszych.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom sportowych zmagań.

(KWP Szczecin / kl)

Powrót na górę strony