Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano nielegalną hurtownię alkoholu i tytoniu

Data publikacji 11.04.2011

Częstochowscy policjanci zatrzymali 60-latka, który na swojej posesji prowadził nielegalną hurtownię alkoholu i tytoniu. Mężczyzna zajmował się handlem nielegalnym spirytusem, podrabianiem alkoholi znanych marek oraz sprzedażą tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Stróże prawa zabezpieczyli u niego ponad 4 tys. litrów nielegalnego alkoholu i 120 kg tytoniu.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Częstochowie ustalili , że w jednym z gospodarstw w Kocinie działa nielegalna hurtownia alkoholi. Zatrzymano 60-latka, który trudnił się przerabianiem nielegalnego spirytusu na alkohole znanych i luksusowych marek. Mężczyzna podrabiał, a następnie rozlewał alkohol w butelki, które oklejał etykietami znanych marek i fałszywymi hologramami. Policjanci ujawnili sprzęt do przetwarzania alkoholu tj. pompy i rurki do napełniania, a także nakrętki na butelki, podrabiane etykiety i hologramy. Najprawdopodobniej gotowe butelki trafiały przez współpracujących z nim hurtowników do sklepów, gdzie były sprzedawane, jako markowe trunki.

Stróże prawa zabezpieczyli ponad 600 butelek alkoholi, przygotowanych już w kartonach do rozprowadzenia. Łącznie zabezpieczono ponad 4 tysiące litrów nielegalnego alkoholu. W pomieszczeniach gospodarczych ujawniono także 120 kilogramów tytoniu z niewiadomego źródła. W czasie przeszukania, funkcjonariusze znaleźli też broń gazową, na którą właściciel nie miał zezwolenia.

60-latek usłyszał już zarzuty. Szacuje się, że na tym przestępczym procederze Skarb Państwa mógł stracić około 250 tysięcy złotych.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Powrót na górę strony