Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja policji w autokomisach i na giełdzie samochodowej

Data publikacji 11.04.2011

Mazowieccy policjanci wspólnie z ekspertami z policji niemieckiej i Komendy Głównej Policji przeprowadzili kontrole autokomisów na terenie Radomia i giełdy samochodowej w Słomczynie pod Grójcem. Podczas akcji skontrolowano kilkadziesiąt samochodów. Na giełdzie w Słomczynie policjanci ujawnili mercedesa poszukiwanego w systemie Schengen.

Policyjna akcja trwała dwa dni. W sobotę kilkunastu mazowieckich policjantów, wspólnie z ekspertami z policji kryminalnej z Niemiec i Komendy Głównej Policji, przeprowadziło kontrolę dwóch radomskich autokomisów. Sprawdzano, czy oferowane do sprzedaży auta zostały legalnie sprowadzone do Polski. Po sprawdzaniu kilkudziesięciu samochodów nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

W niedzielę podobne działania przeprowadzono na giełdzie samochodowej w Słomczynie pod Grójcem. W tej akcji uczestniczyli też policjanci z innych województw, w tym funkcjonariusze wydziałów kryminalistyki różnych specjalności. Podczas działań ujawniono, że oferowany do sprzedaży mercedes sprinter jest zarejestrowany jako poszukiwany systemie Schengen. Właściciel auta, 40-letni mieszkaniec Siedlec, został zatrzymany i po przesłuchaniu zwolniony. Samochód zabezpieczono na parkingu, a dalsze postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Grójca.

Działania te to kolejny etap walki mazowieckich policjantów z przestępczością samochodową. Jej zwalczanie, mające na celu ograniczenie kradzieży samochodów do minimum, to jeden z głównych priorytetów działania Policji. W 2002 roku na Mazowszu zginęło 2359 samochodów. W roku ubiegłym łupem złodziei padło 598 aut. Spadek liczby kradzionych samochodów to efekt systematycznych i kompleksowych działań z wykorzystanie wszystkich możliwych metod i środków do walki tym zjawiskiem.

(KWP w Radomiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.37 MB)

Powrót na górę strony