Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za zabójstwo

Data publikacji 11.04.2011

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o zabójstwo i włamanie. Sprawcy weszli do mieszkania pokrzywdzonego z zamiarem okradzenia go. Kiedy plądrowali mieszkanie mężczyzna obudził się. Napastnicy wówczas pobili go. Pokrzywdzony w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Po zabójstwie sprawcy ukradli przedmioty o łącznej wartości blisko półtora tysiąca złotych. Teraz grozić im może nawet kara dożywocia.

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mieszkańców jednej z miejscowości gminy Stara Kamienica, którzy podejrzani są o zabójstwo i kradzież z włamaniem. Do zdarzenia doszło 5 kwietnia 2011 roku wieczorem. Sprawcy zamaskowani kominiarkami weszli do mieszkania 70 - letniego mężczyzny, który spał. Odgłosy plądrowania obudziły właściciela, którego mężczyźni pobili. 70 - latek w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Napastnicy włamali się również do mieszkania syna, znajdującego się w tym samym budynku. Ich łupem padło 120 zł oraz mienie o łącznej wartości blisko półtora tysiąca złotych. Zwłoki 70 - latka znalazł dwa dni po zabójstwie jego znajomy, który się nim opiekował. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o te czyny. Trafili oni do policyjnego aresztu.

Za zabójstwo oraz kradzież z włamaniem grozić im może nawet kara dożywocia. Zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

(KWP Wrocław / kl)
 

Powrót na górę strony