Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne patrole policjantów i motocyklistów

Data publikacji 11.04.2011

„Bezpieczeństwo na drodze – uwaga motocykliści” to hasło sobotniej akcji, w której wzięli udział policjanci i motocykliści Podkarpackiego Stowarzyszenia Motocyklowego „THE WILD GEESE”. Wspólne patrole można było spotkać w pięciu powiatach województwa podkarpackiego.

Od 1 stycznia do 31 marca na drogach Podkarpacia doszło do 6 wypadków z udziałem motocyklistów, rannych zostało w nich osiem osób, w tym trzech motocyklistów, na szczęście nikt nie zginął. Większość z tych zdarzeń przypada na ostatnie tygodnie marca. 4 z tych wypadków spowodowali sami motocykliści.

Co roku na polskich drogach ginie wielu motocyklistów, a tysiące zostaje rannych na skutek nieuwagi kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, ale także w wyniku niebezpiecznej jazdy samych motocyklistów. Ponieważ motocykle poruszają się szybciej i są słabiej widoczne w lusterkach niż samochody, organizator akcji, Podkarpackie Stowarzyszenie Motocyklowe „THE WILD GEESE”, chciało zwrócić uwagę na konieczność korzystania ze wstecznych lusterek. Jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś życie lub zdrowie. Celem akcji było także propagowanie zgodnych z prawem, kulturalnych zachowań na drodze oraz  wskazanie zagrożeń i skutków brawurowej jazdy jednośladem.

W trakcie działań członkowie stowarzyszenia motocyklowego, za zgodą zatrzymanych do kontroli kierowców, we wskazanych przez nich miejscach naklejali na samochody specjalne naklejki o treści: „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”. Większość z kierowców bardzo chętnie włączyła się w tę akcję.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony