Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatek odpowie za serię napadów

Data publikacji 11.04.2011

Śródmiejscy policjanci zwalczający przestępczość wśród nieletnich zatrzymali 16-latka, którego podejrzewa się o dokonanie serii napadów na młode kobiety. W czasie zdarzenia napastnik dokonywał innych czynności seksualnych. W chwili obecnej usłyszał już pięć zarzutów dotyczących takich napaści. Dzisiaj trafił do sądu rodzinnego, który zadecyduje o jego dalszym losie.

Od kilku miesięcy do śródmiejskiej jednostki trafiały informacje o napaściach na młode kobiety. Wszystkie odnotowane zdarzenia miały tło seksualne. Sprawca działał na terenie Parku Saskiego lub w mniej uczęszczanych uliczkach Śródmieścia. Po wytypowaniu ofiary napastnik podchodził do niej usiłując dotknąć jej miejsc intymnych lub prosząc o kupno bułki nawiązywał rozmowę i odciągał kobietę w ustronne miejsce. Tam atakował, usiłując dotknąć miejsc intymnych pokrzywdzonych kobiet.

Policjanci zajmujący się sprawą drobiazgowo badali każdy kolejny przypadek. Kilka tygodni temu jeden z funkcjonariuszy pracujący przy tej sprawie wytypował 16-letniego chłopaka, który w przeszłości był już notowany do podobnej sprawy. Zanim napastnik wpadł w policyjne sidła ukrywał się jeszcze przez kilka tygodni. Po przeprowadzeniu pierwszych czynności śledczych było już wiadomo, że zatrzymany to sprawca tej serii napadów.

Wczoraj usłyszał pięć zarzutów dokonania innych czynności seksualnych. Do czterech spraw się przyznał. Funkcjonariusze prowadzący sprawę typują kolejne zdarzenia, które miały miejsce na terenie Śródmieścia. Przypuszczają, że zatrzymany nieletni może mieć na swoim koncie kilkanaście takich przestępstw. Dzisiaj 16-latek trafił do sądu rodzinnego, który zadecyduje o jego umieszczeniu w schronisku dla nieletnich.

Śledczy prowadzący postępowanie proszą o kontakt na numer telefonu 22-603-87-08 kobiety, które mogły zostać napadnięte w podobnych okolicznościach, a nie zgłosiły tego policji .

(KSP / kl)

Powrót na górę strony