Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna rozlewnia alkoholu

Data publikacji 11.04.2011

Policjanci z Kielc zatrzymali na terenie powiatu starachowickiego 47-letniego mężczyznę, podejrzanego o nielegalne wyrabianie i rozlewanie alkoholu. Zastosowano wobec niego dozór policyjny i 2 tys. poręczenia majątkowego. Grozi mu kara do roku więzienia.

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Kielcach podejrzewali, że mieszkaniec gminy Wąchock może posiadać i rozlewać nielegalny alkohol. Przypuszczenia śledczych potwierdziły się.

W minioną sobotę funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z policjantami ze Starachowic przeszukali pomieszczenia zajmowane przez 47-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania w jednym z pomieszczeń znaleźli między innymi trzy zbiorniki o pojemności 1 000 litrów każdy, z których jeden zawierał około 500 litrów bezbarwnej cieczy. Wstępnie określono, że znaleziony płyn to spirytus.

Ponadto policjanci znaleźli i zabezpieczyli około 800 sztuk plastikowych butelek o pojemności 1 litra, a także 1 000 nakrętek, kilkadziesiąt fabrycznie nowych tekturowych opakowań, jak również specjalną aparaturę, służącą do napełniania butelek alkoholem.

Funkcjonariusze na terenie innej posesji, należącej do członka rodziny zatrzymanego, znaleźli jeszcze blisko 150 podobnych kartonowych opakowań, przeznaczonych jak przypuszczają do pakowania butelek z nielegalnym alkoholem.

47-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zastosowano wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe w wysokości 2 000 złotych. Za tego rodzaju proceder może mu teraz grozić nawet do 1 roku więzienia.

(KWP w Kielcach/js)
 

Powrót na górę strony