Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczeństwa podczas masowych imprez sportowych” - międzynarodowe szkolenie

Data publikacji 11.04.2011

Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku otworzył międzynarodowe szkolenie poświęcone problematyce „Bezpieczeństwa podczas masowych imprez sportowych”. W ramach wykładów i ćwiczeń policjanci będą wymieniali doświadczenia i poszukiwali nowych, skuteczniejszych metod zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom takich imprez.

W zainicjowanym przez policjantów z Litwy przedsięwzięciu, oprócz funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i innych komend w kraju biorą także udział policjanci z Estonii i Litwy. Przez 4 dni, w ramach wykładów i ćwiczeń prowadzonych m.in. przez funkcjonariuszy z Białegostoku, KGP oraz Belgii i Portugalii mundurowi będą wymieniali doświadczenia i poszukiwali nowych, skuteczniejszych metod zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom takich imprez. Tym bardziej, że już niedługo przed współdziałającymi służbami staną wyzwania, takie jak zapewnienie bezpieczeństwa podczas tegorocznych odbywających się na Litwie Mistrzostwach Europy w Koszykówce, czy też Euro 2012.

W trakcie zajęć omawiane będą między innymi zagadnienia związane z zarządzaniem operacjami policyjnymi, kwestie zabezpieczenia przejazdu kibiców i międzynarodowych regulacji prawnych w tym zakresie oraz wiele innych problemów wynikających z konieczności współdziałania wszystkich podmiotów odpowiedzialnych za przygotowanie, organizację i zabezpieczenie masowych imprez sportowych.

Rozpoczęte dzisiaj szkolenie nie jest pierwszym z tego zakresu. Poprzednie, które realizowane było w ramach tego projektu odbyło się w styczniu bieżącego roku w litewskich Trokach. W planach jest także kolejne, którego realizację przewidziano na koniec kwietnia tego roku w Estonii.

Uczestnictwo w tym cyklu szkoleniowym ma pomóc stronom biorącym w nim udział w lepszym zrozumieniu mechanizmów i wypracowaniu metod, które przyczynią się do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom masowych imprez sportowych.

(KWP w Białymstoku/js)
 

Powrót na górę strony