Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kokaina i trotyl w rękach Policji

Data publikacji 12.04.2011

Policjanci z Wydziału do walki z Terrorem i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 28-letniego Adriana K. i 26-letniego obywatela Nigerii. Mężczyźni odpowiedzą za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Ponadto Adrian K. odpowie za posiadanie bez wymaganego zezwolenia 400 gram trotylu. Obaj mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Kilkumiesięczna praca operacyjna zaowocowała zatrzymaniem przez policjantów z Wydziału do walki z Terrorem i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji dwóch mężczyzn. 28-letni Adrian K i 26-letni obywatel Nigerii podejrzani są o wprowadzanie do obrotu pół kilograma kokainy. 28-latek odpowie również za posiadanie bez wymaganego zezwolenia 400 gram trotylu.

Podczas przeszukania mieszkania Adriana K. funkcjonariusze znaleźli 400 gram trotylu, zapalnik, kominiarki i rękawiczki.

Sprawą zajęli się również policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji. Po zebraniu materiału dowodowego śledczy wystąpili z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Decyzją sądu obaj zatrzymani mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące. Za przestępstwa, których się dopuścili może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony