Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pat w Teatrze na Woli

Data publikacji 12.04.2011

Modę na życie bez uzależnień i przeciwstawienie się zjawiskom patologii społecznej przedstawiali dziś uczniowie liceów w Teatrze na Woli. Młodzież wzięła udział w programie Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, w którym od 2010 roku uczestniczyło już 50 tysięcy osób z całej Polski.

Celem programu KGP „PaT” jest tworzenie ogólnopolskiego młodzieżowego ruchu społecznego, przeciwstawiającego się zjawiskom patologii społecznej i tym samym promującego modę na życie wolne od uzależnień. Doświadczenia w pracy z młodzieżą dowodzą, że twórcza profilaktyka przedstawiana przez rówieśników jest dużo chętniej akceptowana przez nastoletnich adresatów. Edukacja, kultura i społeczne komunikowanie uzupełniają się w jednej przestrzeni od pięciu lat w prowadzonym programie PaT. Narzędziem działań skierowanych do młodzieży (PaT/M) i rodziców (PaT/R) są spektakle teatralne.

Dzisiejsze spotkanie inaugurował nowy cykl działań PaT/E (edukacja) w ramach projektu pilotażowego realizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Przedstawiono także spektakl „Blackout”, a po nim odbyła się dyskusja z młodzieżą na temat życia bez uzależnień.

Komenda Główna Policji wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Warszawa Wola była gospodarzem tego spotkania, w którym udział wzięli przedstawiciele Kuratoriów Oświaty, władze samorządowe Mazowsza, m.st. Warszawy, wszystkich dzielnic stolicy i młodzież.

Program PaT otrzymał 8 marca tytuł lidera rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Projekt przystąpił również do Europejskiej Kampanii w sprawie narkotyków.

Więcej informacji na temat PaT >>

(ks)
 

Powrót na górę strony