Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

16 kg narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 12.04.2011

Ponad 3 kg marihuany zabezpieczyli policjanci z Lublina - to już trzecia realizacja w tej sprawie. Łącznie zabezpieczono prawie 16 kg narkotyków o ponad milionowej wartości. Jak wynika z ustaleń policjantów, narkotyki prawdopodobnie zostały przywiezione z Holandii. Do policyjnego aresztu trafili dwaj mieszkańcy Lublina, jeden z nich wywodzi się ze środowisk pseudokibiców lubelskiej drużyny piłki nożnej.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspierani przez funkcjonariuszy z KMP zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina. Do zatrzymań doszło w sobotę po południu. Z operacyjnych ustaleń policjantów wynikało, że mężczyźni mogą posiadać przy sobie znaczne ilości środków odurzających.

Podczas przeszukania jednego z mieszkań na osiedlu Nałkowskich policjanci natrafili na środki odurzające, była to marihuana. Łącznie zabezpieczono ponad 3 kg suszu konopi indyjskich. Część marihuany ukryta była w foliowych woreczkach w pralce, prawie 3 kg ukryte były w sportowej torbie. Z takiej ilości zabezpieczonego narkotyku można sporządzić blisko 12 000 porcji konsumenckich o wartości blisko 240 tys. złotych.

Jak wynika z ustaleń policjantów z wydziału kryminalnego, marihuana prawdopodobnie została sprowadzona z Holandii, miała trafić do dealerów, a dalej na lubelski rynek. Dwaj mężczyźni w wieku 23 i 24 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Jeden z nich, 24-letni Tomasz P., wywodzi się ze środowiska pseudokibiców lubelskiej drużyny piłki nożnej. Niewykluczone, że zyski ze sprzedaży narkotyków 24-latek mógł lokować w organizowanie wyjazdów grup pseudokibiców.

Obaj mężczyźni jeszcze w niedzielę zostali doprowadzeni do Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie. Usłyszeli zarzuty przemytu narkotyków w znacznej ilości, natomiast Andrzej S. będzie odpowiadał za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Ze wspólnych ustaleń prokuratora i policjantów wynika, że podejrzany organizował wcześniejsze przemyty środków odurzających. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przemyt narkotyków w znacznych ilościach grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

Podczas poprzednich realizacji policjanci zabezpieczyli 13 kg narkotyków. Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków, szacowana jest na ponad milion złotych.

Wczoraj na wniosek prokuratury sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych na okres trzech miesięcy. Sprawa wciąż jest rozwojowa.

(KWP w Lublinie/js)

Film 16 kg narkotyków nie trafi na rynek


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 16 kg narkotyków nie trafi na rynek (format flv - rozmiar 1.79 MB)

Powrót na górę strony