Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował przekupić policyjnego psychologa

Data publikacji 14.04.2011

25-letni mężczyzna, ubiegający się o pracę w Policji, próbował wręczyć łapówkę pracownicy sekcji psychologów KWP zs. w Radomiu, która prowadziła z nim rozmowę w ramach procedury przyjęcia do służby w Policji. Dwa lata wcześniej mężczyzna próbował wstąpić w szeregi Policji, ale orzeczono wówczas, że nie nadaje się na funkcjonariusza. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Każdego dnia do Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wpływa przynajmniej kilka podań o przyjęcie do służby. Kandydaci , aby zostać przyjętym do służby, muszą przejść sito kwalifikacyjne. Każdy z kandydatów musi najpierw przejść testy sprawnościowe i wiedzy o świecie, a później test psychologiczny składający się z dwóch etapów – testu komputerowego i rozmowy z psychologiem.

W poniedziałek w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbywały się takie testy psychologiczne. W czasie rozmowy z pracownicą sekcji psychologów, 25-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego wyjął kopertę z pieniędzmi i zaproponował łapówkę za pozytywne przejście tego etapu kwalifikacji. Trudno o bardziej namacalny dowód nieprzydatności do służby w Policji.

Pracownica powiadomiła od razu swoją przełożoną – kierownika sekcji psychologów. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP Radom i osadzony w Policyjnych Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych.

We worek 25-latek został przesłuchany przez funkcjonariuszy z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego radomskiej komendy. Mężczyzna w czasie rozmowy z policjantami przyznał się do chęci wręczenia łapówki. Tego samego dnia został też doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Radom-Wschód w Radomiu.

Już dwa lata temu mężczyzna próbował dostać się do służby Policji, ale wówczas orzeczono, że nie nadaje się na funkcjonariusza. Jak się okazało – słusznie.

Zgodnie z kodeksem karnym, ”kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

(KWP w Radomiu/js)
 

Powrót na górę strony