Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młodzi policjanci na ulicach zachodniopomorskich miast

Data publikacji 14.04.2011

Każdy policjant starający się o pracę w policji musi przejść szkolenie podstawowe. Jednym z jego elementów są zajęcia praktyczne. Słuchacze kursów kierowani są zazwyczaj do służby prewencyjnej i poznają tajniki pracy w terenie. W województwie zachodniopomorskim obecnie goszczą słuchacze z pilskiej i słupskiej szkoły. Ci pierwsi policyjne szlify zdobywają w Szczecinie, ci drudzy - w Białogardzie i Koszalinie.

W Szczecinie nowi policjanci będą się szkolić przez najbliższe cztery dni. 17 policjantów ze Szkoły Policji w Pile odbywa służby w Oddziale Prewencji, KMP w Szczecinie i z dzielnicowymi komisariatów. Początkujący adepci sztuki policyjnej pełnią służbę z doświadczonymi funkcjonariuszami. Po raz pierwszy uczestniczą w czynnościach służbowych wobec osób, które naruszyły przepisy prawa. Umiejętności, które nabędą podczas praktyki, wykorzystają, gdy zasilą szeregi swoich jednostek.

W Białogardzie dwudziestu policjantów pełni służbę w patrolach wspólnie z kolegami z dłuższym stażem pracy. Nowicjusze mają na swoim koncie pierwsze sukcesy. W minione wtorkowe popołudnie patrolujący ulice słuchacze, wspólnie z funkcjonariuszem z ruchu drogowego, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę osobowego volkswagena. Ten wcześniej, widząc policyjny patrol, porzucił swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. Mundurowi po ponad 100-metrowym pościgu zatrzymali uciekającego. Badanie alkotestem 28-latka wykazało prawie dwa promile alkoholu. Do tego mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Dodatkowe patrole w miastach spotkały się z przychylnością mieszkańców. Przynoszą one obopólne korzyści. Większa liczba policjantów pozwala utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa. Z kolei słuchacze nabywają zawodowego doświadczenia.

(KWP w Szczecinie / kl)

Powrót na górę strony