Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany handlarz narkotyków

Data publikacji 15.04.2011

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową przejęli amfetaminę, z której można było przygotować prawie 5 tys. działek dilerskich. Narkotyki o wartości 15 tys. złotych zabezpieczono w czasie zatrzymania 20-letniego bielszczanina. Za udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających dilerowi może grozić nawet 10 lat więzienia.

Policjanci od pewnego czasu obserwowali handlarza. Zatrzymali go w czasie zorganizowanej akcji, na bielskim Osiedlu Karpackim, wspólnie z policjantami z Grupy Szybkiego Reagowania. W volkswagenie golfie, którym podróżował sprawca, funkcjonariusze odnaleźli amfetaminę, z której można było przygotować około 5 tys. porcji detalicznych o czarnorynkowej wartości 15 tys. złotych. Diler miał też przy sobie ponad 1200 zł pochodzące najprawdopodobniej właśnie z handlu narkotykami.

20-letni bielszczanin trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj o jego dalszym losie rozstrzygnie prokurator i sąd. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

Za handel narkotykami grozi mu do 10 lat za kratami. Śledczy ustalają teraz, skąd pochodziły narkotyki i gdzie miały trafić. Nie wykluczają kolejnych zatrzymań osób powiązanych z dilerem.

(KWP w Katowicach / mg)

Film Zatrzymany handlarz narkotyków


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany handlarz narkotyków (format flv - rozmiar 4.96 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja