Kłamstwo ma krótkie nogi - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kłamstwo ma krótkie nogi

Data publikacji 15.04.2011

Kłamstwo ma krótkie nogi - o prawdziwości tego powiedzenia przekonał się zatrzymany przez radziejowskich kryminalnych 23-latek. Mężczyzna zgłosił fikcyjny napad oraz kradzież pieniędzy. Sprawa się wydała, więc oszust trafił do policyjnego aresztu.

O napadzie i kradzieży pieniędzy radziejowscy policjanci zostali poinformowani 25 marca. Wtedy do komendy zgłosił się 23-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego. Z jego relacji wynikało, że został napadnięty przez kilku mężczyzn w momencie, gdy zatrzymał się na poboczu w miejscowości Borucinek. Sprawcy mieli mu zabrać kilka tysięcy złotych, które właśnie odebrał od kontrahentów, telefon komórkowy oraz dokumenty osobiste pokrzywdzonego.

Już w chwili przyjmowania zgłoszenia sprawa wydawała się mundurowym podejrzana. Zaczęli drobiazgowo sprawdzać wszystkie szczegóły, przesłuchiwać świadków. Materiał dowodowy, który zgromadzili, upewnił ich, że do przestępstwa wcale nie doszło. Weszli więc do mieszkania rzekomego pokrzywdzonego. Tam, podczas przeszukania, znaleźli ukryte dokumenty, które miały zginąć podczas napadu.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Jak ustalili policjanci, cała historyjka była zmyślona, a za skradzione pieniądze sprawca kupił sobie samochód i telefon komórkowy, natomiast pozostałą gotówkę wydał na przyjemności. Wczoraj usłyszał zarzut przywłaszczenia pieniędzy. Wkrótce dojdą jeszcze zarzuty za zgłoszenie o przestępstwie, którego nie popełniono, oraz fałszywe zeznania. Na poczet przyszłej kary śledczy zabezpieczyli samochód oraz telefon komórkowy. 23-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja