Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław: Groził sms-ami - został zatrzymany przez Policję

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który za pośrednictwem sms-ów kierował groźby pod adresem organizatora pikiety "Reaktywacja demokracji. Marsz równości idzie dalej".

18 stycznia policjanci z Sekcji Kryminalnej Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto zatrzymali 24-letniego mieszkańca Brzegu (woj. opolskie), który wysyłał sms-ami groźby adresowane do koordynatora Regionalnego Stowarzyszenia Młodzi Socjaliści. Stowarzyszenie to organizowało 27 listopada 2005 roku na wrocławskim Rynku pikietę połączoną z przemarszem.

Groźby, zdaniem ich adresata, miały zniechęcić organizatorów do przeprowadzenia marszu. Wzbudziły ponadto w nim obawę o bezpieczeństwo swoje i rodziny.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania nadawcy sms-ów. Ustalili, że wysyłane one były z kawiarenki internetowej. To jednak nie uchroniło sprawcy przed zatrzymaniem. Policjanci - po nitce do kłębka - trafili do Brzegu. W mieszkaniu podejrzanego funkcjonariusze znaleźli 5 sztuk amunicji. Zatrzymanemu przedstawili zarzuty za groźby karalne i nielegalne posiadanie amunicji.

Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze (8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata i grzywna w wysokości 3 tysięcy złotych).
  • Groził sms-ami
Powrót na górę strony