Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspomnienia z Ekwadoru

Data publikacji 15.04.2011

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zorganizowano wystawę prac fotograficznych nadkomisarza Ryszarda Sobolewskiego z jego wyprawy do Ekwadoru. Honorowymi gośćmi wernisażu był Ambasador oraz Konsul Republiki Ekwadoru.

Dzisiaj w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku jej pracownicy zorganizowali wystawę zdjęć pod nazwą „Ekwador – pępek świata” nadkomisarza Ryszarda Sobolewskiego, na co dzień funkcjonariusza Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji - z zamiłowania podróżnika, fotografika oraz dziennikarza, a od 2002 roku także działacza Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej.

Zdjęcia w ramach wystawy można było obejrzeć w związku z realizacją projektu „Okno na Świat”. Gośćmi honorowymi wernisażu byli Ambasador oraz Konsul Republiki Ekwadoru. Jego celem było pokazanie policjanta, który nie tylko jest stróżem prawa, ale również osobą, która po służbie ma swoje pasje i zainteresowania oraz potrafi nimi zainspirować też innych. Autor zdjęć osobiście oprowadzał po wystawie gości oraz z wielką pasją opowiadał o urokach Ekwadoru, jego kulturze i historii. Przewodnim tematem pokazu fotografii były wyspy Galapagos oraz ich różnorodność przyrodnicza.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony