Na boisku i w basenie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na boisku i w basenie

Data publikacji 17.04.2011

Mazowieccy policjanci w ciągu ostatnich dni rywalizowali w zawodach mających wyłonić najlepszych piłkarzy i pływaków wśród funkcjonariuszy radomskich służb mundurowych. Oba starty można uznać za bardzo udane.

Dla większości funkcjonariuszy praca w policji, to całodzienna służba na rzecz innych ludzi. Służba, która nie kończy się po wyjściu z komendy, czy posterunku. Funkcjonariusze starają się podnosić swoje umiejętności i sprawność fizyczną także poza pracą. Bardzo często biorą udział w różnego rodzaju rozgrywkach sportowych.

W miniony piątek na boisku w podradomskim Przytyku odbył się turniej piłki nożnej służb mundurowych z okazji 35-lecia Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej o puchar prezesa ROZPN. W zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce wywalczyła drużyna radomskiej Straży Miejskiej, minimalnie wygrywając z funkcjonariuszami z Komisariatu I Policji w Radomiu oraz Komisariatu II Policji. Na dalszych miejscach znaleźli się też policjanci z Komisariatu III Policji oraz Wydziału Kryminalnego KMP Radom.

Rywalizacja na boisku była tylko przygrywką do zawodów, które w sobotnie przedpołudnie odbyły się w basenach radomskiego Aquaparku, gdzie wyłoniono najlepszego pływaka wśród pracowników służb mundurowych. Zawody oprócz typowych konkurencji w indywidualnym pływaniu na czas składały się też z tak wymyślnych, jak sztafeta z piłką, wyławianie obciążników z wody, czy quizu z pytaniami.

Czteroosobowa policyjna drużyna połączonych sił funkcjonariuszy z radomskich komend wojewódzkiej i miejskiej pokonała drużny Straży Pożarnej i Straży Miejskiej. W konkurencjach indywidualnych bezkonkurencyjny okazał się nadkom. Grzegorz Alzak – komendant Komisariatu III Policji w Radomiu. Kolejna dwa miejsca na „pudle” zajęli także policjanci: Dariusz Szewc i Paweł Górzyński wpierani przez czwrtego z "niebieskiej" drużyny Wojciecha Madeja.

Pomysłodawcą i organizatorem zawodów pływackich dla służb mundurowych były Aquapark Radom, Zarząd NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

(Źródło: KWP w Radomiu/ ks)

Powrót na górę strony
Polska Policja