Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali złodziei fiatów panda

Data publikacji 18.04.2011

Dwóch złodziei samochodowych w areszcie, zatrzymany paser, odzyskany pojazd to wynik ostatniej akcji mokotowskich kryminalnych. Sławomir R. oraz Artur D. specjalizowali się w kradzieżach fiatów panda. Mężczyźni byli już wielokrotnie notowani za podobne przestępstwa. Wczoraj zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Teraz mogą trafić za kratki nawet na 10 lat.

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową już od jakiegoś czasu rozpracowywali grupę przestępczą działającą na terenie Mokotowa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że złodzieje specjalizowali się w kradzieżach fiatów panda. Do jednej z takich kradzieży doszło w ostatnim czasie przy ulicy Piwarskiego. Wszystko wskazywało na to, że pojazdy są demontowane w jednym z warsztatów przy ulicy Racławickiej. Kiedy kryminalni pojawili się w rejonie warsztatu, ich podejrzenia potwierdziły się, ponieważ odnaleźli tam skradzionego fiata pandę. Ponadto w jednym z garaży policjanci odkryli także części karoserii samochodów tej marki. Z wiedzy funkcjonariuszy wynikało, że złodzieje pojawią się, aby odebrać pojazd, więc zorganizowali zasadzkę.

W ręce policjantów wpadło trzech mężczyzn, którzy około 22.30 przyjechali do garażu przy ulicy Racławickiej. Złodzieje zostali zatrzymani w pomieszczeniu, w którym został ukryty skradziony pojazd. Ponadto kryminalni zabezpieczyli moduły komputerów samochodowych oraz części karoserii. 44-letni Sławomir R., 39-letni Artur D. oraz 38-letni Adam L. trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni byli wielokrotnie notowani za podobne przestępstwa. Sławomir D. oraz Artur D. to znani kryminalnym złodzieje samochodowi. Funkcjonariusze ustalili, że mogą mieć oni na koncie kilka kradzieży fiatów panda.

Zebrany w sprawie materiał pozwolił policjantom na przedstawienie im dwóch zarzutów za popełnione przestępstwa. Jak się okazało, kilka dni wcześniej 44-latek wspólnie ze swoim 39-letnim wspólnikiem dokonali również kradzieży przy ulicy Żywnego. Adam L. , który został objęty policyjnym dozorem, odpowie za paserstwo. Złodziejom grozi kara do 10 lat więzienia.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja