Odpowie za napad z bronią na salon gier - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za napad z bronią na salon gier

Data publikacji 18.04.2011

Kilka minut po zdarzeniu lubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad z bronią na jeden z salonów gier. Sprawca skradł kasetkę z pieniędzmi oraz telefon komórkowy. Policjanci odzyskali utracone mienie. Sprawcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali 49-letniego mężczyznę, podejrzanego o napad na salon gier. Do zdarzenia doszło 15 kwietnia 2011 r. przed godz. 4.00. Do jednego z salonów gier działających na terenie Lubina wszedł mężczyzna w kominiarce. Trzymając w ręku przedmiot przypominający broń i grożąc pracownicy pozbawieniem życia zażądał, aby ta udała się do jednego z pomieszczeń, gdzie została zamknięta. Sprawca usiłował włamać się do będących w lokalu automatów. Gdy to mu się nie udało, ukradł kasetkę z pieniędzmi oraz telefon komórkowy, a następnie uciekł.

O całym zdarzeniu pracownica salonu gier powiadomiła policję. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie napastnika. Na podstawie zebranych informacji, policjanci z wydziału prewencji już kilka minut po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad. Okazał się nim 49-letni mieszkaniec Lubina. Funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon oraz pieniądze.

Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz to, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie podobnych przestępstw.

Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

( KWP we Wrocławiu / ms )
 

Powrót na górę strony
Polska Policja