Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzieże ciężarówek

Data publikacji 18.04.2011

Wspólna praca lubuskich kryminalnych i świebodzińskiej prokuratury doprowadziła do zatrzymania sprawców kradzieży samochodów. Sąd na wniosek prokuratury zastosował kolejne już w tej sprawie tymczasowe aresztowania.

W minionym roku oraz na początku 2011 na terenie województwa lubuskiego doszło do kradzieży samochodów ciężarowych używanych przy budowie dróg A2 i S3. Tylko z terenu powiatu świebodzińskiego przestępcy ukradli dwa samochody ciężarowe wartości blisko 1 mln złotych. Z policyjnych ustaleń wynika, że skradzionych pojazdów było więcej.


Policjanci wydziałów kryminalnych komend powiatowych w Świebodzinie i Sulęcinie oraz wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. podjęli czynności, których celem było ustalenie i zatrzymanie sprawców tych kradzieży.

Już w lutym br. zatrzymano pierwszego ze sprawców. Wówczas wobec podejrzanego sąd na wniosek świebodzińskiej prokuratury zastosował tymczasowy areszt. Policjanci odzyskali również dwa skradzione na terenie powiatu samochody ciężarowe.

W ubiegłym tygodniu zatrzymano kolejnych dwóch mężczyzn mających związek z kradzieżami sprzętu budowlanego. Zgromadzone podczas prowadzonego postępowania dowody pozwoliły na postawienie podejrzanym zarzutów kradzieży z włamaniem.

W miniony piątek podczas posiedzenia w sądzie rejonowym na wniosek Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie wobec podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja