Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał w Internecie

Data publikacji 18.04.2011

Brzescy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który przez Internet oszukiwał ludzi z całej Polski. Między innymi włamywał się na konta jednego ze znanych wortali aukcyjnych. W sobotę Sąd Rejonowy w Brzegu aresztował go na 3 miesiące.

Wieczorem, 15 kwietnia, policjanci z Wydziału dw. z Przestępstwami Gospodarczymi KPP w Brzegu zatrzymali 30-letniego brzeżanina, podejrzanego o dokonanie szeregu oszustw. Jak ustalili policjanci, mężczyzna przełamywał zabezpieczenia kont internetowych użytkowników jednego ze znanych wortali aukcyjnych i podszywał się pod prawdziwych właścicieli kont. Wystawiał na sprzedaż rzeczy na fikcyjnych aukcjach bądź zmieniał ustawienia w aukcjach innych użytkowników dotyczące konta wpłaty należności, jak również różnych innych kont, w tym poczty elektronicznej.

Postępowanie w tej sprawie jest rozwojowe. Zatrzymanemu 30-latkowi przedstawiono 64 zarzuty popełnienia oszustw. Policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu m.in. komputer stacjonarny, laptopa, dysk twardy oraz kilkanaście kart bankomatowych.

W minioną sobotę, 16 kwietnia, Sąd Rejonowy w Brzegu aresztował brzeżanina na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony