Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Płacili fałszywkami

Data publikacji 19.04.2011

Nawet 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym za wprowadzanie w obieg fałszywych banknotów. Za kupiony przez siebie towar płacili fałszywymi banknotami euro. Policjanci ustalają, w jaki sposób mężczyźni weszli w posiadanie podejrzanych banknotów.

Oficer dyżurny policji w Kostrzynie otrzymał informację o tym, że w jednym z kostrzyńskich punktów handlowych dwaj mężczyźni usiłowali zapłacić za towar fałszywymi banknotami. Kolejno jeden po drugim wchodzili do sklepu i za niewielkie zakupy płacili banknotem o nominale 50 euro.

Takie zachowanie oraz same banknoty wzbudziły podejrzenie sprzedawcy. Powiadomieni o sytuacji policjanci już po chwili byli na miejscu i zatrzymali dwóch mężczyzn. Okazali się nimi 18- i 19-letni mieszkańcy Kostrzyna.

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli kolejny banknot, również o nominale 50 euro. Wzbudzające podejrzenie pieniądze zostały zabezpieczone i przesłane do ekspertyzy.

Obaj zatrzymani mężczyźni doprowadzeni dziś zostaną do Prokuratury Rejonowej w Słubicach, gdzie będą przesłuchani. Policjanci ustalają teraz, w jaki sposób mężczyźni weszli w posiadanie podejrzanych banknotów.

Kodeks karny za przestępstwo, jakim jest wprowadzanie w obieg podrobionych pieniędzy lub innych środków płatniczych, przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Gorzów Wlkp / kl)

Powrót na górę strony