Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania w sprawie śmiertelnego pobicia

Data publikacji 19.04.2011

Dzisiaj do prokuratury doprowadzeni zostaną dwaj młodzi mężczyźni, którzy w sobotę na jednej z ulic Poniatowej zaczepili i brutalnie pobili szesnastolatka oraz przypadkowego przechodnia. Niestety obrażenia, jakie odniósł 16-latek, były bardzo rozległe. Chłopca nie udało się uratować. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Całe zdarzenie rozegrało się 16 kwietnia 2011 r. około godz. 21.00 na jednej z ulic Poniatowej. Dyżurny otrzymał informację, że w pobliżu dawnego baru przy ul. Szkolnej leży zakrwawiony mężczyzna, który potrzebuje pomocy medycznej. Karetka pogotowia przewiozła go do miejscowego szpitala, a następnie do specjalistycznego szpitala w Lublinie.

Jak ustalili policjanci, 16-latek został zaczepiony przez grupę młodych mężczyzn. Napastnicy bili go, a później swoją agresję skierowali na 48-letniego mężczyznę, który przechodził wówczas ulicą. Mężczyzna doznał obrażeń w postaci licznych stłuczeń. Po opatrzeniu został zwolniony do domu.

Niestety obrażenia, jaki odniósł 16-latek, okazały się bardzo poważne. Następnego dnia chłopiec zmarł w szpitalu.

Poszukiwaniem napastników zajęli się opolscy policjanci. W niedzielę około południa zatrzymali dwóch sprawców w wieku 19 i 18 lat. Młodzi mężczyźni zostali osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych KPP w Opolu Lubelskim do dyspozycji prokuratora. Dzisiaj napastnicy zostaną doprowadzeni do prokuratury. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony