Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 7 sprawców pobicia

Data publikacji 19.04.2011

Policjanci z Bychawy zatrzymali siedmiu młodych mężczyzn, którzy wtargnęli na zorganizowane przez grupę nastolatków ognisko i pobili bawiące się tam osoby. Jeden z napastników drewnianym kijem uderzył w głowę 15-latka, który w bardzo ciężkim stanie przebywa w szpitalu. O losie zatrzymanych wkrótce zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Grupa nastolatków w miejscowości Skrzynice urządziła sobie wieczorem ognisko pod lasem. Około godz. 21.00 w trakcie trwania zabawy na teren imprezy wtargnęła grupa około siedmiu młodych osób. Młodzieńcy wszczęli bójkę. Podczas awantury jeden z napastników rzucił w kierunku 15-latka drewniany kij, trafiając nim w głowę chłopaka. Po tym uderzeniu nastolatek upadł na ziemię, a napastnicy uciekli.

Karetka pogotowia zabrała rannego chłopca do szpitala dziecięcego w Lublinie. Z relacji lekarzy wynika, że 15-latek doznał pęknięcia kości czaszki oraz wielu urazów wewnętrznych. Wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Jego stan jest bardzo ciężki. Pomoc medyczna została także udzielona innym uczestnikom zabawy. Jeden z pobitych ma złamany ząb, kolejny potłuczenia ręki.

Policjanci z Komisariatu w Bychawie pracowali wiele godzin na miejscu przestępstwa. Kryminalni ustalali personalia sprawców pobicia. Następnego dnia wczesnym rankiem jako pierwsi w ręce policjantów wpadli 17-letni mieszkaniec gminy Wysokie oraz 18-letni mieszkaniec gminy Jabłonna. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali kolejną osobę - 18-latka z gminy Jabłonna. Młody człowiek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

W poniedziałek zatrzymani zostali dwaj kolejni sprawcy - 18 i 29-latek z gminy Jabłonna. Dzisiaj z kolei w ręce kryminalnych z komendy miejskiej w Lublinie wpadli 20-letni mieszkaniec Lublina oraz 18-latek z gminy Jabłonna.

Pierwsza trójka zatrzymanych stanie dzisiaj przed Sądem Rejonowym w Świdniku. Wkrótce trafią tam kolejni zatrzymani.

Za udział w bójce lub pobiciu grozi kara do 3 lat więzienia. Jeśli następstwem tego czynu jest ciężki uszczerbek na zdrowiu sprawca podlega karze więzienia do lat 8. Z kolei jeden z zatrzymanych – 18-letni mieszkaniec gm. Jabłonna, odpowie za udział w bójce lub pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co kodeks karny przewiduje karę do 8 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony