Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Data publikacji 20.04.2011

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego obezwładnili i zatrzymali 65-letniego Franciszka P, mieszkańca mińskiej gminy, który podczas domowej kłótni rzucił się z nożem na swoją małżonkę. Kobieta ugodzona w brzuch, trafiła do szpitala. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa i uszkodzenia ciała. Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim aresztował Franciszka P. na najbliższe trzy miesiące.

Późnym popołudniem oficer dyżurny odebrał bardzo ważne zgłoszenie. Członkowie rodziny jednej z mieszkanek mińskiej gminy prosili o pomoc. W czasie domowej kłótni mąż rzucił się z nożem na żonę. W wyniku tego ataku kobieta trafiła do szpitala z z raną kłutą brzucha.

Oficer dyżurny błyskawicznie skierował do akcji najbliższy patrol. Funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego pojechali pod wskazany adres i obezwładnili krewkiego męża, którym okazał się 65-letni Franciszek P. Mężczyznę zabrano do komendy, gdzie przeszedł jeszcze test trzeźwości. Alkosensor wskazywał, że niedoszły zabójca jest pijany. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Franciszek P. trafił później przed oblicze prokuratora, który przedstawił mu zarzut usiłowania popełnienia zabójstwa i uszkodzenia ciała swojej żony. Tego samego dnia lokalna temida postanowiła, że mężczyzna spędzi w areszcie śledczym kolejne trzy miesiące. Franciszka P. czeka sprawa karna.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony