Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni kibice związani z przestępczością narkotykową

Data publikacji 21.04.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP i komendy miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali 13 osób za posiadanie i handel narkotykami. Niektórzy podejrzani są związani z grupami kibiców lokalnych drużyn. Teraz może im grozić nawet 8 lat więzienia.

Gorzowscy policjanci, którzy zdobyli informacje wskazujące na związki młodych pseudokibiców z osobami zajmującymi się handlem narkotykami, od lutego br. gromadzili w tej sprawie dowody ich przestępczej działalności.

Po uzyskaniu nakazów prokuratorskich kryminalni z wydziału narkotykowego gorzowskiej komendy wspólnie z policjantami z CBŚ weszli jednocześnie do kilkunastu mieszkań na terenie miasta. W ich ręce wpadło 13 osób, w tym dwoje szesnastolatków. Najstarszy z podejrzanych miał 23 lata. Podczas przeszukań funkcjonariusze znaleźli pojedyncze działki narkotyków oraz akcesoria służące do palenia marihuany i porcjowania środków odurzających.

Zatrzymani są mieszkańcami gorzowskiego Osiedla Słonecznego i Śródmieścia. Część z nich jest związana z grupami kibiców lokalnych drużyn piłki nożnej i żużla. Niektórzy w przeszłości byli już karani, najczęściej za przestępstwa narkotykowe. Na podstawie zgromadzonych do dzisiaj materiałów przedstawiono im zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu haszyszu, marihuany i amfetaminy. Prokurator zastosował wobec kilku osób dozory policyjne i poręczenia majątkowe.

Zwalczanie przestępczości narkotykowej i zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie imprez masowych policjanci traktują priorytetowo. Opisana sprawa ma charakter rozwojowy i nie jest wykluczone, że dojdzie do kolejnych zatrzymań.

pb
 

Film Kolejni kibice związani z przestępczością narkotykową

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejni kibice związani z przestępczością narkotykową (format flv - rozmiar 9.92 MB)

Powrót na górę strony