Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narazili banki na kilkusettysięczne straty

Data publikacji 21.04.2011

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy stołecznej zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby podejrzewane o popełnienie przestępstwa polegającego na wyłudzeniu kredytów bankowych i organizowaniu tego procederu. Wkrótce 23-letnia Agnieszka B. i 53-letni Bohdan K. usłyszą zarzuty, a sprawą zajmie się sąd.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy stołecznej w centrum Warszawy zatrzymali młodą kobietę. Agnieszka B., używając różnych danych osobowych i posługując się legalnymi dokumentami z prawdziwymi danymi, lecz z umieszczonym własnym zdjęciem, dokonała co najmniej 7 wyłudzeń kredytów w rożnych bankach na terenie Warszawy na około 350 tysięcy złotych.

Wraz z nią wpadł organizator tego przestępczego procederu. Bohdan K., chcąc uniknąć zatrzymania, próbował uciec interweniującym policjantom. Po krótkim pościgu został zatrzymany. On również, poza wieloma fałszywymi dokumentami niezbędnymi do uzyskania kredytu, miał przy sobie dwa oryginalne dowody osobiste na inne nazwiska.

W trakcie przeprowadzonych czynności policjanci przy zatrzymanych oraz w ich miejscach zamieszkania ujawnili i zabezpieczyli także prawa jazdy, pieczątki, telefony komórkowe oraz inne przedmioty które będą teraz dowodami w prowadzonym postępowaniu.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony