Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-latka usłyszała ponad sto zarzutów

Data publikacji 21.04.2011

Nastolatka grożąc swym rówieśnikom pobiciem, żądała od nich przynoszenia do szkoły pieniędzy. Trwającą od kilku miesięcy gehennę, przerwało sześć uczennic, które zdecydowały przerwać zmowę milczenia i zawiadomić organy ścigania.

 

Od września 2010 roku do kwietnia bieżącego roku w jednej ze szkół gimnazjalnych na terenie powiatu pabianickiego trwała gehenna kilku uczennic, od których prawie codziennie jedna z 16-letnich uczennic wyłudzała pieniądze. Były to stosunkowo niewielkie kwoty, rzędu od 1 do 3 złotych, jednak w przeciągu trwania całego przestępczego procederu uzbierała się znaczna kwota. 16-letnia dręczycielka początkowo wysyłała do swoich ofiar sms-y, żądając przyniesienia do szkoły pieniędzy. W przypadku nie spełnienia jej oczekiwań, groziła pobiciem. Do niektórych wcześniej upatrzonych ofiar podchodziła na przerwach międzylekcyjnych i również grożąc pobiciem żądała pieniędzy. Zastraszone 14, 15-latki, przez kilka miesięcy pokornie spełniały żądania swej oprawczyni, nie mówiąc nikomu z dorosłych o trwającej od dłuższego czasu gehennie. Dopiero w kwietniu uczennice zdecydowały się przerwać zmowę milczenia i o wszystkim opowiedzieć policjantom zajmującym się sprawami nieletnich.

16-letniej uczennicy policjanci przedstawili ponad sto zarzutów wymuszeń rozbójniczych. O dalszym losie gimnazjalistki zadecyduje sąd rodzinny.

(KWP w Łodzi / mw)
 

Powrót na górę strony