Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty i areszt za piętnowanie osób kibicujących innej drużynie

Data publikacji 21.04.2011

Krakowscy policjanci w ostatnich dniach mieli do czynienia ze sprawami dotyczącymi agresywnych zachowań wobec osób kibicujących innej drużynie. W obu przypadkach napastnicy pobili swoje ofiary, zostali zatrzymani i teraz odpowiedzą za swoje czyny.

Kilka dni temu dni temu na idącego ulicą młodego człowieka napadł 24–letni mężczyzna. Bez wyraźnej przyczyny, jak się wówczas wydawało, posypały się wyzwiska i ciosy zadawane kijem. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu 6 Policji w Krakowie ustalili, że nie był to jednorazowy „incydent” agresora i że wcześniej już dwukrotnie dochodziło do podobnej napaści. Jak się okazało, jakiś czas temu napastnik dowiedział się, że jego ofiara kibicuje przeciwnej drużynie. Gdy pewnego dnia zauważył idącego ulicą 22–latka ubranego w koszulkę z logo swojego ulubionego klubu zaatakował go, zadając mu uderzenia. Atak powtórzył się kilka tygodni później, w podobnej sytuacji. Tak było i tym razem – pokrzywdzony został napadnięty gdy wracał do domu. Około godz. 15.00 z przejeżdżającego samochodu wysiadł mężczyzna, który od razu przystąpił do ataku. Pokrzywdzonemu udało się uciec, jednak wskutek pobicia doznał obrażeń ciała. Sprawca pobicia został już przesłuchany, usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

Natomiast policjanci z III Komisariatu w Krakowie zatrzymali dwóch 18-letnich sprawców pobicia 16-latka. Do incydentu doszło w autobusie, gdzie dwaj młodzi mężczyźni zaczepili 16–latka. Gdy ofiara wysiadła z autobusu napastnicy zrobili to samo. Podeszli do chłopaka, atakując go, a chwilę później grożąc mu nożem, odebrali telefon komórkowy. Pokrzywdzony wskutek pobicia doznał licznych obrażeń, w tym m.in. złamania nosa. Sprawcy wielokrotnie zadawali 16–latkowi pytanie o to jakiemu klubowi sportowemu kibicuje. Zaalarmowano Policję - załoga przejeżdżającego w pobliżu radiowozu podjęła natychmiast interwencję, zatrzymując jednego z napastników. Przy zatrzymanym policjanci odnaleźli m.in. nóż i kominiarkę. Obydwaj napastnicy usłyszeli zarzuty rozboju, za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat. Funkcjonariusze kryminalni ustalili także pasera, który nabył od sprawców rozboju zrabowany telefon komórkowy (telefon został odzyskany).

Są to kolejne realizacje krakowskich policjantów, dzięki którym wyciągane są konsekwencje prawne wobec osób dopuszczających się przestępstwa pod pretekstem kibicowania.

(KWP w Krakowie/js)
 

Powrót na górę strony