Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za napad na stację paliw

Data publikacji 21.04.2011

Żarscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę napadu rabunkowego z bronią na stację paliw w miejscowości Brody Żarskie. 39-letni mieszkaniec Żar został dziś aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Ubrany na czarno mężczyzna podjechał srebrną skodą na stację paliw w Brodach Żarskich. Zatankował pojazd, wziął z półki olej do silnika i udał się do kasy. Tam zażądał od pracownicy stacji wydania pieniędzy znajdujących się w kasie. Kobieta zastraszona przedmiotem przypominającym broń oddała napastnikowi pieniądze z utargu.

Praca kryminalnych szybko przyniosła efekt, już w poniedziałkowy wieczór sprawca napadu został zatrzymany.

Policjanci ustalili pojazd, którym poruszał się sprawca. Jak się okazało, samochód był pożyczony a tablice rejestracyjne były skradzione. Mimo tych wybiegów policjanci dotarli do sprawcy napadu i zabezpieczyli broń pneumatyczną, którą posługiwał się 39-letni mieszkaniec Żar.

Materiał dowodowy zebrany przez policjantów pozwolił na aresztowanie sprawcy napadu. Decyzją żarskiego sądu Tomasz W. spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie. 39-latkowi grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)

Powrót na górę strony