Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Do aresztu za brutalne pobicie

Data publikacji 22.04.2011

Policjanci z komisariatu Szczecin Nad Odrą oraz z KMP w Szczecinie zatrzymali 22-latka podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Chrystian G. tuż po wyjściu z autobusu brutalnie uderzył w głowę 51-letniego mężczyznę, który podróżował tą samą linią. Ustalenia wskazują, że była to zemsta za zwrócenie chwilę wcześniej uwagi o niestosownym zachowaniu w środku komunikacji miejskiej. 22-latkowi przedstawiono zarzut. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek przed godz. 16:00. Policjanci zostali powiadomieni o tym, że na przystanku autobusowym przy ul. Komuny Paryskiej doszło do pobicia mężczyzny, w konsekwencji którego z poważną raną głowy trafił on do szpitala.

Jak wykazały wstępne ustalenia, pokrzywdzony jechał autobusem linii 107. Na jednym z przystanków do pojazdu wsiadło dwóch młodych mężczyzn, którzy zaczęli ze sobą rozmawiać używając przy tym wulgaryzmów. 51-letni pasażer zwrócił im uwagę na niestosowność zachowania, co wzbudziło w nich agresję. Pomiędzy stronami wywiązała się utarczka słowna, która w pewnym momencie przeniosła się z autobusu na kolejny przystanek. Tam w trakcie szarpaniny 51-latek został uderzony pięścią w twarz przez jednego z dwóch młodych mężczyzn, którzy uciekli pozostawiając pokrzywdzonego leżącego na chodniku z rozbitą głową.

Po niecałych dwóch dobach od zdarzenia, policjanci ustalili i dotarli do obu młodych mężczyzn, w tym do sprawcy pobicia. W ich wytypowaniu pomogły przede wszystkim ustalenia operacyjne oraz zeznania świadków.

Wykonane czynności policjantów i prokuratora dały podstawę do przedstawienia Chrystianowi G. zarzutu za brutalną napaść na 51-latka. Jak się okazało, był on już wcześniej (w roku 2009) karany za podobny czyn. Wówczas poniósł karę 10 miesięcy więzienia. Wobec tego teraz usłyszał zarzut za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony