Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany oszust trafił za kratki

Data publikacji 18.04.2007

Ma na swoim koncie oszustwa, wyłudzenia i fałszerstwa. Aż do wczoraj skutecznie unikał sprawiedliwości. Wreszcie wpadł w ręce policjantów z bielańskiej komendy. Policjanci zatrzymali Grzegorza S. w jednym z mieszkań przy ul. Lindego. Dziś mężczyzna usłyszy kilkanaście zarzutów.

Policjanici z Bielan uzyskali informację, że poszukiwany oszust widywany jest w okolicach ulicy Lindego. Zaczęli obserwować wytypowany budynek. Wczoraj wieczorem przed blokiem zauważyli Grzegorza S. Policjanci poczekali na odpowiedni moment i kiedy mężczyzna wszedł do budynku, przystąpili do działania. 42 – latek wpadł w ich ręce w zajmowanym przez siebie mieszkaniu. Natychmiast trafił do policyjnej celi.

Jak się okazało, lista zarzutów przygotowanych dla Grzegorza S. jest bardzo długa. Mężczyzna oszukał m. in. jedną z sieci telefonii komórkowych. Zawarł z firmą umowę posługując się sfałszowanym zaświadczeniem o zarobkach. Nigdy nie regulował należności wynikających z tej umowy. Kilkakrotnie fałszował też zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Dzięki temu inne osoby wyłudzały pożyczki gotówkowe. Starty, jakie ponieśli pożyczkodawcy, sięgają kilku tysięcy złotych. Ponadto policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że Grzegorz S. nie płacił rat leasingu i przywłaszczył samochód o wartości 36 tysięcy zł, będący przedmiotem tej umowy.

Teraz mężczyzna poniesie za to odpowiedzialność. Wkrótce o jego dalszym losie zdecyduje sąd.
Powrót na górę strony