Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawie tona narkotyków na koncie rozbitej grupy przestępczej

Data publikacji 26.04.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę handlarzy narkotyków działającą w Koninie i Poznaniu. Podejrzani wprowadzili na rynek pół miliona tabletek ekstazy i setki kilogramów narkotyków. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspierani przez grupy bojowe Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP oraz SPAT KWP w Poznaniu kilka dni temu zatrzymali liderów oraz członków zorganizowanej grupy przestępczej. Podejrzani zamieszani są w handel narkotykami na ogromną skalę w Polsce i kilku europejskich krajach.

Do aresztu trafili: Adrian K. ps. Kwasu, Emil B. ps. Burdel, Dariusz P. ps. Pacan, Arkadiusz H. ps. Młody Tito oraz Łukasz Ch. ps. Pająk. Wszyscy zostali zatrzymani równocześnie w swoich mieszkaniach. Ostatni z wytypowanych mężczyzn zatrzymany został na autostradzie A2. Podczas kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Izby Celnej podał fałszywe dane personalne. Szybko okazało się, że był to Krzysztof Ch. ps. Egon poszukiwany przez CBŚ.

Zatrzymani przez policjantów mężczyźni handlowali narkotykami na dużą skalę. Swój proceder prowadzili nie tylko w Polsce ale również w kilku europejskich krajach. Zarzuca się im, że wprowadzili do obrotu ponad pół miliona tabletek ekstazy, 450 kg marihuany, 250 kg amfetaminy oraz 10 kg kokainy.

Materiały dowodowe i informacje o działalności gangu policjanci z CBŚ przedłożyli prokuratorowi z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kierowanie nią oraz za handel narkotykami na dużą skalę grozi kara nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / ms)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.95 MB)

Powrót na górę strony