Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za napad na bank

Data publikacji 26.04.2011

Policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o napad na placówkę bankową w Zabrzegu. Przestępca został już tymczasowo aresztowany. W więzieniu może spędzić najbliższe 12 lat.

Do napadu doszło 18 marca br. w Zabrzegu. Krótko przed południem do jednej z tamtejszych placówek bankowych wszedł zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku. Terroryzując obsługę, zażądał pieniędzy. Po otrzymaniu gotówki w pośpiechu wybiegł z banku.

Kryminalni z Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic rozpoczęli poszukiwania przestępcy. W zeszłym tygodniu stróże prawa trafili na ślad sprawcy. Ustalili jego personalia i kilka dni temu zatrzymali podejrzanego mężczyznę w jego rodzinnej miejscowości w powiecie bielskim. W zatrzymaniu brali udział policjanci z grupy szybkiego reagowania.

Sprawca był zaskoczony, gdyż nie spodziewał się zatrzymania. Usłyszał zarzuty rozboju. Przyznał się do napadu. Wyjaśnił, że po jego dokonaniu wyrzucił atrapę broni do stawu znajdującego się w pobliżu banku. W czasie przeszukania jego mieszkania policjanci odnaleźli część zrabowanej gotówki. Resztę pieniędzy sprawca zdążył wydać.

W świetle zebranych dowodów, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego.

(KWP w Katowicach/js)

Powrót na górę strony