Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni handlarze narkotyków w rękach policjantów z CBŚ

Data publikacji 26.04.2011

Oficerowie z Centralnego Biura Śledczego, przy współpracy z policjantami z KWP w Opolu, zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o uczestnictwo w obrocie marihuaną i amfetaminą o wartości około 300 tys. zł. Jeden z podejrzanych mężczyzn odpowie również za przemyt blisko 8 kg marihuany z Holandii o wartości rynkowej sięgającej 300 tys. zł. Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty uczestnictwa w obrocie znacznej ilości narkotyków, za co grozi im do 10 lat więzienia.

Początkiem tej sprawy było zatrzymanie 26 listopada ub.r. mieszkańca Strzelec Opolskich, który przywiózł z Holandii ponad 8 kilogramów marihuany przeznaczonych na handel. Kolejne narkotyki policjanci zabezpieczyli w jego domu. Łącznie, za pośrednictwem tego mężczyzny, na krajowy rynek miało trafić ponad 9 kilogramów narkotyków o wartości blisko 300 tys. złotych.

Kolejnym etapem tego śledztwa było zatrzymanie 22 lutego br. trzech mieszkańców Opola, którzy, jak wynikało z ustaleń, przyczynili się do wprowadzenia do obrotu łącznie 10 kilogramów środków odurzających takich jak: amfetamina, marihuana i haszysz. Pierwszy z nich zatrzymany został pod domem na ul. Wilsona, następny na ul. Reymonta w jednym z barów, a trzeci z podejrzanych wpadł na skrzyżowaniu ulic Kołatają i Kościuszki. W trakcie dynamicznych zatrzymań mężczyźni nie stawiali żadnego oporu.

Akcja, którą teraz zaplanowali i skoordynowali funkcjonariusze CBŚ celowała w handlarzy. Z informacji, jakie posiadali policjanci wynikało, że mężczyźni nie będą uzbrojeni. Z uwagi na to jednak, że jeden z podejrzanych trenował sporty walki i walczył na ringu, operację zatrzymania przeprowadzono wykorzystując efekt zaskoczenia. Jako pierwszy zatrzymany został 35-latek, kolejni podejrzani, 28 i 26-latek, wpadli w Leśnicy.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty uczestnictwa w obrocie znacznej ilości środków odurzających, a 35-latek dodatkowo odpowie za wewnątrzwspólnotowy przemyt narkotyków.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch zatrzymanych mężczyzn na trzy miesiące. Wobec trzeciego prokurator zastosował dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony