Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabił matkę z dzieckiem

Data publikacji 19.04.2007

Policjanci pilnują w szpitalu 55-letniego Czesława Sz., który miał spowodować wypadek drogowy, w wyniku którego zginęła 29-letnia kobieta i jej 4-miesięczna córeczka. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak wynika z ustaleń policjantów, wczoraj około godziny 16:45 ulicą Piłsudskiego z Olsztyna w kierunku Ostrzeszowa jechał volkswagenem passatem Czesław Sz. W pewnym momencie zjechał na lewy pas ruchu zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku Renault Clio.

W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosła 29-letnia kierująca Renault i jej pięciomiesięczna córeczka. Do szpitala trafiła 55-letnia pasażerka auta.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 55-letniego kierowcy volkswagena. Miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu.

Lekarz zdecydował o pozostawieniu go na obserwacji w szpitalu. Tam pilnują go policjanci.

Jeżeli Czesław Sz. usłyszy zarzut spowodowania pod wpływem alkoholu śmiertelnego wypadku drogowego, to grozić mu będzie kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci będą wnioskować o jego tymczasowe aresztowanie.

Powrót na górę strony