Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gdańsk: Zatrzymany mimo stawianego oporu

27-letniego Mariusza W. mającego na swoim koncie m.in. wymuszanie haraczy iczynną napaść na policjanta zatrzymali gdańscy policjanci.

Towarzyszyli im antyterroryści z KWP, ponieważ istniało niebezpieczeństwo, że przestępca chcąc uniknąć zatrzymania może być nieobliczalny. Podejrzenia nie okazały się bezpodstawne. Policjanci byli zmuszeni użyć broni.

Około godz. 13.00 na zapleczu budynku przy ul. Kościuszki policjanci z Sekcji do Walki z Przestępczością Samochodową KMP w Gdańsku wraz z antyterrorystami zatrzymali 27-letniego Mariusza W. z Gdańska. Mężczyzna był wcześniej obserwowany. 19 stycznia podjęto decyzję o zatrzymaniu.

Uciekający Mercedesem Mariusz W. nie reagował na żadne sygnały dawane przez policjantów. Próbował nawet staranować samochodem jednego z funkcjonariuszy. Lekko go potrącił, na szczęście ten nie odniósł żadnych obrażeń. Widząc determinację 27-latka policjanci użyli broni służbowej. Jeden z policjantów biorących udział w akcji trafił z lekkimi obrażeniami do szpitala. Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia. Obecnie jest przesłuchiwany w KMP.

Mężczyzna jest dobrze znany policjantom ze swojej przestępczej działalności, ma na swoim koncie kradzieże samochodów, wymuszanie haraczy za ich zwrot, również czynną napaść na policjanta. Wlipcu ubiegłego roku mężczyzna opuścił więzienie, gdzie odsiedział wyrok za kradzież samochodu.

  • Zatrzymanie
Powrót na górę strony