Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za zabójstwo pracownika firmy energetycznej

Data publikacji 27.04.2011

Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali 5 mężczyzn podejrzanych o zabójstwo pracownika spółki energetycznej w Barlinku. Intensywne czynności śledcze doprowadziły do zebrania materiału dowodowego uzasadniającego przedstawienie sprawcom zarzutów przez Prokuraturę Rejonową w Myśliborzu.

Przypomnijmy: w nocy 19 marca br. w Barlinku doszło do zabójstwa 56-letniego pracownika spółki ENEA, który interweniował w związku z sygnałem alarmowym o włamaniu do stacji transformatorowej. Już wstępnie wykonane czynności na miejscu zdarzenia wskazywały, że prawdopodobnie mężczyzna zaskoczył włamywaczy na gorącym uczynku kradzieży elementów wyposażenia trafostacji, a następnie został przez nich pobity. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

W rozwiązanie tej sprawy od samego początku bardzo intensywnie zaangażowali się policjanci z Barlinka i Myśliborza oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, a Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu wszczęła śledztwo. W pewnym momencie w czynności zaangażowali się także policjanci z komendy w Goleniowie. Wytypowanie odpowiedzialnych za śmierć 56-latka nie było proste. Jak się okazało, dopiero wszystkie zebrane do tej pory informacje pozwoliły na ustalenie osób podejrzanych.

Policjanci zatrzymali najpierw 4 mężczyzn w wieku 22, 19, 17 i 15 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu goleniowskiego. Usłyszeli oni zarzuty współudziału w zabójstwie. 22- i 19-latek zostali aresztowani w ubiegłą sobotę, a w stosunku do dwóch nieletnich sąd postanowił o umieszczeniu ich w schronisku. Wymienieni przyznali się do zarzucanego im przestępstwa.

Wczoraj zatrzymano piątego współsprawcę tej zbrodni. Dzisiaj są wykonywane z nim czynności w prokuraturze.

Za zabójstwo grozi dożywocie.

(KWP w Szczecinie/js)
 

Powrót na górę strony