Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbicie grup "Żurawia" i "Mąki"

Data publikacji 19.04.2007

Od ponad dwóch tygodni koluszkowscy policjanci rozpracowywali grupę mężczyzn, którzy na terenie Koluszek zajmowali się handlem narkotykami na wielką skalę. Tylko jednego dnia funkcjonariusze zatrzymali 14 osób, z których siedmiu od dłuższego czasu handlowało marihuaną, amfetaminą i tabletkami ecstasy. Pozostali zatrzymani to stali klienci dilerów.

Policjanci podczas przeszukań zabezpieczyli narkotyki i pieniądze z ich sprzedaży, a także telefony komórkowe należące do głównych dilerów. 

Do transakcji najczęściej dochodziło w parku miejskim, na pasażu przy ul. Kolejowej, w młodzieżowym klubie lub jednym z barów. Działka amfetaminy i marihuany kosztowała 30 złotych, a tabletka ecstasy 15 złotych. Jak wynika z ustaleń tylko jednego dnia diler mógł wprowadzić do obrotu kilkadziesiąt porcji narkotyków. Wśród nabywców byli również nieletni. Niechlubnym rekordzistą okazał się 20 – latek który na przestrzeni ostatnich dwóch lat u trzech głównych dilerów zrobił „zakupy” ponad 650 razy. Inny z zatrzymanych narkotyki kupił ponad 300 razy. 

Wobec handlujących Prokuratura Rejonowa w Brzezinach na wniosek Policji wystąpiła z wnioskami o tymczasowe aresztowania, a wobec pozostałych zostaną zastosowane dozory policyjne. Jak wynika z policyjnych ustaleń w proceder ten uwikłanych jest jeszcze kilkadziesiąt osób i to nie tylko z Koluszek. Policjanci zapowiadają dalsze zatrzymania.

Powrót na górę strony