Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Troje celników zatrzymanych za korupcję

Data publikacji 19.04.2007

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali troje funkcjonariuszy służby celnej podejrzewanych o korupcję. Celniczka z ponad 30-letnim stażem wpadła w nocy na gorącym uczynku, gdy przyjmowała łapówki w zamian za przyśpieszenie odprawy celnej. Chwilę później na rękach jej dwóch kolegów zacisnęły się kajdanki. Dziś cała trójka usłyszy w prokuraturze zarzuty.

Nad rozpracowaniem przestępczej działalności na granicy policjanci z przemyskiego wydziału CBŚ pracowali od kilku miesięcy. Do Policji wpłynęły informacje od podróżnych o celnikach biorących łapówki na przejściu z Ukrainą w Medyce. W realizacji sprawy policjanci współdziałali z funkcjonariuszami z oddziałów przemyskich Zarządu Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej i Izby Celnej - komórek zwalczających przestępczość we własnych szeregach. W toku rozpracowania policjanci zgromadzili dowody, które pozwoliły na objęcie podejrzeniem trzech funkcjonariuszy: kobiety z ponad 30-letnim doświadczeniem w służbie i dwóch mężczyzn, którzy niedawno podjęli pracę w Medyce po przeniesieniu z zachodniej granicy kraju. 

Poprzedniej nocy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali celniczkę, zaraz po tym jak przyjęła 100-złotową łapówkę od podróżnego w zamian za uprzywilejowane potraktowanie na granicy. Jej dwaj koledzy zostali zatrzymani po kilku godzinach. Cała trójka trafiła do policyjnej izby zatrzymań. 

Wczoraj policjanci przeszukali ich mieszkania. Zabezpieczyli bogaty materiał dowodowy. Zajęli na poczet przyszłych kar gotówkę i samochody podejrzewanych. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu.

Powrót na górę strony