Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi

Data publikacji 28.04.2011

Ponad 2500 porcji marihuany oraz blisko 160 krzewów konopi indyjskich w zlikwidowanej plantacji zabezpieczyli jaworscy policjanci. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby. Zabezpieczyli mienie i pieniądze o wartości ponad 60 tys. złotych.

Policjanci z Jawora i Bolkowa zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, podejrzewając, że na terenie jednej z posesji w miejscowości Lipa może znajdować się plantacja konopi indyjskich, postanowili ją przeszukać. Z samego rana, 27 kwietnia, do drzwi gospodarzy zapukali funkcjonariusze. Podczas przeszukania zabezpieczyli duże ilości marihuany oraz rosnące w donicach krzewy konopi.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 2500 porcji marihuany oraz blisko 160 krzewów konopi indyjskich. Rośliny znajdowały się w różnych fazach wzrostu, a pomieszczenia były specjalnie przygotowane -  posiadały urządzenia do wentylacji, nawadniania i oświetlenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli również mienie i pieniądze o wartości ponad 60 tysięcy złotych. W tej sprawie policjanci zatrzymali 49-letnią kobietę i 23-letniego mężczyznę. Oboje trafili do policyjnego aresztu.

Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd zatrzymani mieli narkotyki i gdzie one miały trafić.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat, a w przypadku, gdy przedmiotem czynu jest ich znaczna ilość - nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast za handel środkami odurzającymi grozi do 8, a w przypadku znacznej ilości - nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we  Wrocławiu / kl)

Powrót na górę strony