Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali tonących

Data publikacji 28.04.2011

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z wrocławskiego komisariatu wodnego, nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze uratowali dwóch mężczyzn, którzy po alkoholu postanowili zażyć wodnej kąpieli w Odrze. Przecenili jednak swoje siły i umiejętności, gdyż silny prąd, niska temperatura wody i dodatkowo wypity alkohol spowodowały, że nie dali rady dopłynąć do brzegu i zaczęli tonąć. Pomimo, że wszystko skończyło się szczęśliwie, niech przypadek ten będzie przestrogą dla wszystkich tych, którzy wchodzą do wody będąc pod wpływem alkoholu i wybierają na kąpiel miejsca zabronione i niebezpieczne.

27 kwietnia br. kilka minut po godzinie 16.00 policjanci z wrocławskiego Komisariatu Wodnego otrzymali od kapitana jednej z jednostek pływających informację, że w Odrze, w okolicach Mostu Pokoju mają znajdować się dwie osoby. Kiedy funkcjonariusze podpłynęli na miejsce łodzią motorową, zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy będąc w odległości kilkunastu metrów od brzegu, mieli wyraźne problemy z utrzymaniem się na wodzie. Było widać, że nie mają siły dopłynąć do brzegu i co chwilę znikają pod powierzchnią wody. Dodatkowo silny nurt rzeki znosił ich na środek.

Policjanci natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej, wciągając tonących na pokład motorówki. Obaj uratowani zostali okryci kocami termicznymi. Było czuć od nich alkohol. Po przebadaniu okazało się, że obaj mieli około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście dzięki szybkiej akcji policjantów nie doszło do tragedii. Uratowanymi okazali się dwaj mieszkańcy Wrocławia, 25 i 26-latek. Jak stwierdzili w rozmowie z funkcjonariuszami, trochę wypili i postanowili się powygłupiać. Nie wiedzieli, że będzie tak silny prąd i tak niska temperatura wody, a wypity dodatkowo alkohol spowoduje, że stracą siły i nie dając rady dopłynąć do brzegu, zaczną tonąć.

Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie. Niech przypadek ten jednak będzie przestrogą dla innych, którzy wchodzą do wody będąc pod wpływem alkoholu i wybierają na kąpiel miejsca zabronione i niebezpieczne, a takim miejscem niewątpliwie jest rzeka Odra, o silnym nurcie, prądach i zawirowaniach.

(KWP we Wrocławu / mw)
 

Powrót na górę strony