Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Producent hip-hopu zatrzymany za narkotyki

Data publikacji 19.04.2007

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 31-letniego Andrzeja Ż., znanego w środowisku wykonawcę hip-hopu i właściciela firmy fonograficznej. Mężczyźnie zarzuca się udział w handlu narkotykami na dużą skalę. Jak wynika z ustaleń policjantów, Ż. miał uczestniczyć w obrocie 3 kilogramami amfetaminy i 10 kilogramami marihuany. Mężczyzna został zatrzymany w Warszawie.

Andrzej Ż. został zatrzymany na terenie swojej firmy w Warszawie. Był zaskoczony, zupełnie nie spodziewał się wizyty policjantów. Ci przedstawili mu zarzut uczestnictwa w obrocie znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających w postaci 3 kilogramów amfetaminy i 10 kg marihuany. Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna z handlu narkotykami uczynił sobie stałe źródło dochodu. Został aresztowany na trzy miesiące przez kielecki sąd. Z ustaleń świętokrzyskiej policji wynika , że zaopatrywał w narkotyki zatrzymanych i aresztowanych już wcześniej w tej sprawie kieleckich hurtowników.

Również od nich "towar" kupował i rozprowadzał na terenie południowej części województwa zatrzymany dzisiaj 23 – letni mieszkaniec Buska–Zdrój. 

W tej sprawie od lipca 2006 roku policjanci zatrzymali już 22 osoby, którym przedstawiono zarzuty działalności w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się tym procederem.

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w lipcu 2006 roku, kiedy policjanci zatrzymali w pościgu na trasie Kielce – Skarżysko dwóch 25-latków i 20-letnią kobietę poruszających się hondą civic. W bagażniku samochodu policjanci znaleźli kilogram marihuany, a w dwóch wynajmowanych przez nich mieszkań 3,5 kilograma amfetaminy i 5 kilogramów suszu marihuany. 

Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci przewidują kolejne zatrzymania.

Powrót na górę strony