Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził 330 tysięcy złotych

Data publikacji 28.04.2011

Stołeczni policjanci zatrzymali Daniela K. 27-latek skupował spółki handlowe. Fałszując dokumentację finansowo-księgową zawierał umowy leasingowe i oferował do sprzedaży spółkę, wprowadzając potencjalnych nabywców w błąd, co do kondycji finansowej firmy. W ten sposób wyłudził ponad 330 tysięcy złotych. Wczoraj w prokuraturze usłyszał zarzuty oszustwa. Dziś sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za ten czyn grozi kara do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Stołecznej Policji ustalili, że na terenie Warszawy prawdopodobnie dojdzie do sprzedaży jednej ze spółek handlowych na podstawie sfałszowanych dokumentów. Działanie sprawców polegało na skupowaniu spółek z województwa śląskiego, a następnie fałszowaniu dokumentów spółki. Wykazane braki zaległości oraz wysokie obroty pozwalały zaciągać kredyty w bankach, a następnie zawierać umowy leasingowe i oferować spółki do sprzedaży.

Stołeczni policjanci pracowali nad namierzeniem oszusta. Gdy ustalili, miejsce, w którym sprawca miał się spotkać z klientem na sfinalizowanie sprzedaży spółki, zorganizowali zasadzkę. W jednej z firm na Woli w ręce mundurowych wpadł 27-letni Daniel K. Przy nim funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli wiele sfałszowanych dokumentów. Na ich podstawie Daniel K. chciał wyłudzić 90 tysięcy złotych. Jak ustalili mundurowi, 27-latek do stolicy przyjechał w towarzystwie 27-letniego Mieczysława F. Mężczyzna, jak się okazało, był poszukiwany przez sąd do odbycia kary 2 lat i 8 miesięcy za dokonanie rozboju.

Mieczysław F. został przewieziony do aresztu śledczego, natomiast Daniel K. trafił do komendy. Policjanci ustalili, że Daniel K. na konto innych spółek zawarł dwie umowy leasingowe na samochody marki VW Passat warte ponad 240 tysięcy złotych.

Dzięki działaniom policji auta zostały zwrócone poszkodowanym. Wczoraj w prokuraturze rejonowej Daniel K. usłyszał trzy zarzuty: oszustwa i usiłowania oszustwa. Dziś sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony