Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Kret" i spółka, broń i 863 tabletki ekstazy

Data publikacji 28.04.2011

863 tabletki ekstazy, wagę elektroniczną, broń ostrą i znaczną ilość gotówki zabezpieczyli kryminalni wołomińskiej komendy w trakcie przeszukania pomieszczeń należących do trzech mężczyzn powiązanych z dostawcą narkotyków o pseudonimie „Kret”. Prokuratura Rejonowa w Wołominie już zastosowała wobec 30-letniego Pawła B. i 31-letniego Piotra B. ps. Kret policyjny dozór. Wszystkim zatrzymanym może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni wołomińskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację na temat mężczyzny mogącego posiadać i handlować narkotykami. Po obserwacji wytypowanej posesji w gminie Tłuszcz i uzyskaniu pewności, że podejrzany o przygotowywanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających, przebywa w miejscu zamieszkania, kryminalni przystąpili do zatrzymania mężczyzny.

30-letni Paweł B. był mocno zaskoczony wizytą policjantów. W trakcie przeszukania wynajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń, funkcjonariusze ujawnili w szafie broń na ostrą amunicję, elektroniczną wagę, a w piekarniku kuchenki gazowej słoik zawinięty w foliową torebkę z 863 tabletkami ekstazy. Jak oświadczył 30-latek broń kupił nielegalnie obawiając się o swoje bezpieczeństwo, a narkotyki otrzymał, by je dalej sprzedać.

Kilka dni później pod Wołominem w ręce kryminalnych wpadł 31-letni Piotr B. o pseudonimie Kret. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze ujawnili jedną tabletkę ekstazy i pieniądze. W tym samym czasie policjanci odwiedzili również 37-letniego Mariusza A. powiązanego z „Kretem”. Ten w chwili, w której kryminalni wchodzili do zajmowanych przez niego pomieszczeń, usiłował zniszczyć dowód przestępczej działalności, wrzucając do toalety posiadaną amfetaminę.

Cała trójka zatrzymanych trafiła do policyjnej celi. Wszyscy usłyszeli zarzuty nie tylko posiadania środków odurzających, lecz również wprowadzenia ich do obrotu. Dodatkowo 30-letni Paweł B. usłyszał zarzuty posiadania broni bez wymaganego zezwolenia. Prokuratura Rejonowa w Wołominie zastosowała wobec Pawła B. i Piotra B. policyjny dozór. Mężczyznom może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.34 MB)

Powrót na górę strony