Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

350 gramów marihuany wyrzucił przez okno

Data publikacji 28.04.2011

350 gramów marihuany, fifki, dwie wagi elektroniczne oraz pieniądze zabezpieczyli kryminalni wolskiej komendy w trakcie przeszukania pomieszczeń należących do 20-letniego Daniela C. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna razem z Danielem S. i Norbertem W. przygotowywali się do wprowadzenia do obrotu narkotyków. Żaden z mężczyzn nie przyznawał się do winy, ale zebrane odciski palców pozwoliły dowieść prawdy. Cała trójka usłyszała zarzuty, dziś o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością narkotykową mieli informacje, że w jednym z lokali na Woli prawdopodobnie znajduje się znaczna ilość środków odurzających. Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres. Będąc na klatce bloku, zauważyli wychodzącego z lokalu młodego mężczyznę. Legitymowanym okazał się 20-letni Daniel S. Po wejściu do mieszkania kryminalni zastali tam19-latka, wyczuli też silną woń marihuany.

Norbert W. na widok mundurowych wyrzucił przez okno plecak. Myślał, że w ten sposób wraz z kolegą unikną odpowiedzialności. W plecaku funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 350 gramów marihuany, wagę elektroniczną i 4300 złotych. Podczas interwencji do mieszkania wrócił jego właściciel 20-letni Daniel C.

Cała trójka została zatrzymana i przewieziona na ul. Żytnią. Mężczyźni nie przyznawali się do winy, jednak odciski palców zebrane m.in. z wagi i opakowań dowiodły prawdy. Wczoraj w prokuraturze rejonowej usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i czynienia przygotowania do wprowadzenia do obrotu środków odurzających. Dzisiaj o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im nawet 8 lat więzienia.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony