Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 18-latka

Data publikacji 28.04.2011

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 18-latek podejrzany o dokonywanie rozbojów i uszkodzeń ciała na terenie Białej Podlaskiej. Sprawca został zatrzymany przedwczoraj w godzinach rannych. Policjanci udowodnili mu dokonanie siedmiu czynów karalnych. Funkcjonariusze poszukują kolejnych osób pokrzywdzonych. W związku z tym, że przy niektórych przestępstwach zatrzymany używał noża grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Do przestępstw dochodziło w lutym 2011 roku w rejonie domu handlowego przy ul. Brzeskiej lub Dworca PKS. Sprawca wybierał sobie na ofiary osoby młodsze od siebie i, grożąc pobiciem, a kilkukrotnie także nożem, żądał wydania drobnych kwot pieniędzy, najczęściej kilku złotych. Niektórych pokrzywdzonych zastraszał, każąc im losować z talii do gry kartę, od wylosowania której uzależniał, czy ich tylko okradnie czy dodatkowo pobije.

Z informacji uzyskanych przez policjantów wynika, że pokrzywdzonych osób mogło być więcej. Dlatego też policjanci apelują o zgłaszanie się do KMP Biała Podlaska osób, które na początku tego roku zostały napadnięte w podobny sposób w rejonie bialskiego Dworca PKS lub ul. Brzeskiej.

Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zadecydował o zastosowaniu wobec Mateusza W. tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP Lublin / kl)

Powrót na górę strony